Om Polaria

Polaria – en arktisk opplevelse!

I 1995 ble det besluttet at det norske polarinstituttet skulle flyttes fra Oslo til Tromsø. Senteret er i dag kjent som FRAM – Nordområdesenteret for klima og miljøforskning. Polaria ble etablert for å formidle forskningen som skulle utføres på det nye Framsenteret, og åpnet for offentligheten i mai 1998.

Bygget ble designet av JAF arkitektkontor, og skal forestille isflak som dyttes opp på land i arktiske strøk.

Formålet vårt er å øke bevisstheten til folk om klima og miljø. Vi ønsker at privatpersoner, bedrifter, og ikke minst politikere skal få et innblikk i forskningen som foregår i nordområdene. Videre vil vi fremme at våre handlinger har en innvirkning på klima og miljø, men også at vi sammen kan ta de riktige valgene, og sørge for en bedre fremtid for de som kommer etter oss.

I tillegg til utstillingene våre har vi et lite akvarium med fiske- og dyrearter fra Arktis. Her finner du blant annet steinbit, kongekrabbe og småflekket rødhai. Akvariet er også hjem til fire seler; to storkobber og to steinkobber!

Du kan lese mer om akvariet vårt her.

Våre ansatte

Anne Grete Johansen

Anne Grete Johansen

Direktør

anne.g.johansen@polaria.no

anja-profil-lys

Anja Berg

Avdelingsleder resepsjon/butikk

anja.berg@polaria.no

Espen Rafter

Espen Rafter

Akvarieleder

espen.rafter@polaria.no

cecilia-profil-lys

Cecilia Scandola

Resepsjonsmedarbeider

cecilia.scandola@polaria.no

person-placeholder

Lea Zach

Resepsjonsmedarbeider

lea.zach@polaria.no

gabriella-profil-2

Gabriella Berglund

Nettbutikkansvarlig

gabriella.berglund@polaria.no

anne-profil-lys

Anne Ragnhild Fause

Salgs- og Marked/Kommunikasjonsansvarlig

anne.fause@polaria.no

stine-charlotte-profil

Stine Benjaminsen

Fagleder nye utstillinger

stine.benjaminsen@polaria.no

person-placeholder

Atanas Gramadnikov

Akvariebiolog

atanas.gramadnikov@polaria.no

Stine Fiskaa

Stine Fiskaa

Hovedtrener sel

stine.fiskaa@polaria.no

marius-profil

Marius Lilleby

Akvarist/Driftstekniker

marius.lilleby@polaria.no

person-placeholder

Anette Steinvik Johansen

Akvariemedarbeider

anette.steinvik.johansen@polaria.no

X